A töltekezés művészete női körre készülvén elővettem azokat a receptjeimet, amelyek a vitaminokhoz hasonlóan képesek arra, hogy a tél folyamán kiürülő ásványi anyagokat és vitaminokat pótolják. Erre valójában a helyesen elkészített étel sokkal inkább képes mint bármely multivitamin készítmény és emellett nem utolsó sorban jobbat is teszel magadnak vele, mint a gyógyszertári készítményekkel!
Hozzávalók:
2 csésze darált dió
1 evőkanál méz
5-6 szem frissen őrölt kardamon
csipet fahéj
késhegynyi szegfűszeg
csipet szerecsendió
csipet himalájai só
kb 2 evőkanál olvaszott kókuszolaj vagy ghí
2 teáskanál maca por
kókuszreszelék
Keverd először egy tálban össze a száraz hozzávalókat, aztán add hozzá a mézet és a kókuszoljat vagy ghít. Ha összeállt formázd, belehengergetheteted a kész labdácskákat reszelt kókuszba illetve a tésztához is adhatsz kókuszreszeléket, ha szereted.
Diónyi labdácskákat formázz. Ha kész tedd egy műanyag dobozba lezárható fedővel és a hűtőbe.
Figyelem! Nagyon finom lesz, de mégis álld meg és csak napi egy max. kettőt fogyassz, mert kis mennyiségben gyógyító de nagy mennyiségben ártó hatása is lehet! Hogyan és miért? Erről is szó lesz A töltekezés művészetén! És arró is:
Hogyan készítsünk természetes anyagokból élet-elixíreket és használjuk azokat a boltban kapható készítmények helyett?
Ha többet szeretnél tudni:
Ez az egyszerűen elkészíthető energia bomba például tartalmazza a napi hidegen sajtolt olaj mennyiség egy részét, a benne lévő dióban például A- és E-vitaminban gazdag, valamint többféle B-vitamin is van benne. A dió gazdag növényi rostokban és ásványi anyagokban, sok benne a magnézium és a kálium, megtalálható benne a csontképző fluor, valamint a mangán és a réz, amely a vérképzésben segít. A szelén a szívizomgyengeség ellen kiváló, nem beszélve immunerősítő szerepéről. Mindezek mellet még omega-3-zsírsavakat is tartalmaz bőségesen!
A kardamon – egyik legkedvesebb fűszerem – a szív és a lélek fűszere! Nem véletlenül nevezik a fűszerek királynőjének. Testünk motorjának, lelkünk lakóhelyének védelmezője ez a kellemes illatú és ízű fűszer! Emésztő- és légzőszervi problémákat, női bajokat, illetve húzódásokat és izomgörcsöket is orvosol. Már ősidők óta használják nemcsak gasztronómiai, de gyógyítási céllal is. A növény hosszú és izgalmas története a védikus időkig nyúlik vissza. Már a Csaraka Szamhitá és a Súsruta Szamhitá – az ájurvédikus orvosképzés ősi, klasszikus művei – is említik a növényt. A védikus mellett több más ókori civilizáció esetében is találunk utalást az alkalmazására. Az egyiptomiak, az asszírok és a babilóniaiak mellett az Ezeregyéjszaka meséi világából is jól ismert fűszert az ókori görögök és a rómaiak is használták például parfümkészítéshez.
A szerecsenedió az emésztést javító hatásairól ismert, a fahéj jó hatással van a vércukortszintre, jót tesz az agyműködésnek és bakrérium és gombaölő hatása is van. A Maca port én nagyon kedvelem, kellemes édeskés íze van és nekem nagyon bevált. A maca gyökér rengeteg csodálatos hatással rendelkezik többek között erősíti az immunrendszert, szabályozza a hormonrendszert és például várandósság előtt és alatt kifejezetten javasolt a kismamáknak! (A maca por gyógyhatásairól a Zöld turmix cikkben is írtam.)
Szeretettel várlak tehát A töltekezés művészetén!
Addig is csak módjával az energia labdácskák fogyasztásával! 🙂
Jó étvágyat!
Viki